Jak skutecznie oczyścić organizm?

Jak skutecznie oczyścić organizm?

Wiele osób wraz z nadejściem wiosny decyduje się na to, aby przeprowadzić kurację odchudzającą i zrzucić kilka kilogramów, które są zbędne. Jak wiadomo, zimą chętnie obrastamy nieco dodatkowymi centymetrami tłuszczu, aby nie było nam zimno. Mamy wówczas mało ruchu i jadamy dość ciężkie potrawy, które powodują lekką nadwagę. Wiosna to doskonały czas na to, aby zmienić swój tryb życia i przede wszystkim – sposób odżywiania. Warto postarać się o zrzucenie kilku kilogramów, które nam ciążą i poczuć się lepiej.

Wiele osób zapomina jednak o tym, że aby skutecznie schudnąć i zrobić to w zdrowy sposób, najlepiej jest najpierw przeprowadzić kurację oczyszczającą organizm z toksyn. Każdego roku na wiosnę, powinniśmy oczyścić się ze wszystkich toksyn, które nagromadziły się w organizmie w ciągu całej zimy. Z pewnością poprawi to znacznie nasze samopoczucie i sprawi, że poczujemy się lekko i zdrowo. Lekarze i dietetycy zalecają przynajmniej jedną taką kurację do roku, najlepiej właśnie wiosną.

Pozbywanie się toksyn z organizmu

Istnieje wiele różnego rodzaju sposobów na odtrucie organizmu i pozbycie się toksyn. Warto oczywiście skonsultować się z lekarzem. Niektórzy z nich polecają, aby na początek pozbyć się wszystkich pasożytów z organizmu i przyjąć leki. Poza tym, należy całkowicie odmienić swoją dietę. Warto zrezygnować na jakiś czas z mięsa i produktów nabiałowych. Najlepiej jest jadać dużo świeżych, surowych warzyw i ewentualnie owoców. Doskonale sprawdzają się również kiszonki. Mogą być to kiszona kapusta, ogórki, czy też sok z nich. Najlepiej jest właśnie przygotowywać codziennie świeżo wyciskane soki z warzyw i owoców i spożywać je zamiast posiłków. Idealnie sprawdzają się również kasze, szczególnie kasza jaglana.

Właściwości kaszy

Odkwasza ona i oczyszcza organizm z toksyn. Kaszę można spożywać w większych ilościach, zarówno na słodko, jak i na słono. Taka kuracja oczyszczająca powinna potrwać minimum dwa tygodnie. Dzięki niej z pewnością poczujemy się znacznie lżej i lepiej. Łatwiej będzie nam również zrzucić dodatkowe kilogramy po zimie.