Infekcje dróg oddechowych i wybór ginekologa

Problemy z rozwolnieniem

Problemy z rozwolnieniemWyobraźmy sobie najczarniejszy scenariusz wakacji. Mogłoby wyglądać to tak, że planujemy urlop cały rok, oczekujemy go z wytęsknieniem przez zimowe wakacje, odkładamy pieniądze, odmawiając przy tym sobie drobnych przyjemności, wszystko po to, by móc zrelaksować się zupełnie na wymarzonych wakacjach nad Morzem Śródziemnym.

Wyobrażamy sobie chwile rozkoszy na plaży, niesamowite posiłki i zabawę do samego rana wśród przystojnych urlopowiczów. Oczyma wyobraźni widzimy zazdrość w oczach koleżanek spoglądających na naszą czekoladową opaleniznę. Jednym słowem żyjemy wizją urlopu i kiedy wreszcie nadchodzi ten dzień, kiedy wysiadamy z samolotu, cieszymy się słońcem i pięknym widokiem, spożywamy wreszcie pierwszy posiłek. a potem… no właśnie.

Zwalczanie biegunki

Potem lądujemy w hotelowej toalecie. Okazuje się, że miejscowa kuchnia nam nie służy i atakuje nas ostra biegunka. Upragniony urlop zmienia się w koszmar, nie ma mowy o opalaniu, pochłanianiu miejscowych specjałów i zabawie do rana,nie ma mowy nawet o wyjściu z pokoju. rozwolnienie może męczyć nas nawet kilka dni, a przecież wiadomo, że nie oszczędzaliśmy przez cały rok po to, aby zapłacić hotelowi za dni spędzone w toalecie. zwalczanie biegunki przebiega różnie, niektórym wystarczy jedna porcja leku, inni będą musieli zażywać go przez dłuższy czas. Ważne jest, by wyjeżdżając na wakacje zabezpieczyć się na wypadek choroby, szukanie leku w obcym państwie, w sytuacji w której nie jesteśmy w stanie wyjść z pokoju, może być kłopotliwe.

Co po ustaniu objawów?

Koniecznie musimy pamiętać też o tym, aby po ustaniu objawów biegunki, uważać na to co i gdzie jemy. Dobrze jest dbać o to, by nie jeść w miejscach, które podejrzewamy, że nie zachowuje się w nich elementarnych zasad higieny. Jeśli będziemy uważać na pewno nasze wakacje przebiegną bez dalszych zakłóceń. Jeśli natomiast biegunka się przedłuża, jeśli pojawia się co jakiś czas przez okres kilku tygodni, a kiedy jej nie ma pojawiają się zaparcia, powinniśmy się udać do lekarza, bo całkiem możliwe, że cierpimy na zespół jelita drażliwego.