Kamienica nerkowa u dzieci oraz konferencje medyczne

Jak wyleczyć ból brzucha?

Jak wyleczyć ból brzucha?Któż nie wie co to dolegliwości brzuszne? Tak się składa, że każdy prędzej czy później będzie narzekał na ból brzucha. Pod tym sformułowaniem kryje się wiele różnych bólów i mnóstwo różnorakich ich przyczyn. Bólem brzucha określamy niestrawność, bóle menstruacyjne, dolegliwości związane z wątrobą i nerkami, za każdym razem jednak sprawdzamy czy mamy w apteczce lek na ból brzucha.

Większość bólów brzucha związanych jest ze skurczami jego mięśni dlatego leczenie bólu brzucha najczęściej polega na podaniu leku rozkurczowego. Rzadko kiedy zastanawiamy się, czy ten lek od bólu brzucha, który bierzemy nie zaszkodzi nam bardziej, niż pomoże. A musimy wiedzieć, że większość bólów brzucha dałoby się wyeliminować stosując odpowiednią dietę.

Złe posiłki

Dolegliwości nasze zazwyczaj związane są ze źle zbilansowanymi posiłkami, w których zbyt mało jest błonnika. Zamiast jadać warzywa i owoce, sięgamy po ciężkostrawne przekąski. Kolejnym naszym grzechem jest jedzenie w pośpiechu. Źle pogryzione jedzenie ciężko jest naszemu przewodowi pokarmowemu strawić. W efekcie możemy odczuwać spore nieprzyjemności w trakcie trawienia. Często zdarzyć nam się też mogą wzdęcia i zaparcia. Aby wyeliminować takie sytuacje, trzeba dbać o to, aby nasze posiłki były zbilansowane i regularne. Wtedy nie będziemy musieli sięgać po tabletki, a przecież wszyscy doskonale wiemy, że zbyt częste zażywanie leków może w destrukcyjny sposób wpłynąć na naszą wątrobę.

Bóle menstruacyjne

Niestety prawidłową dietą nie da się natomiast zlikwidować innych bóli brzucha, takich chociażby bóle menstruacyjne. Są to skurcze dolnych partii brzucha- podbrzuszu i okolicy lędźwiowej. Często (zwłaszcza w początkowych dniach cyklu) są one bardzo uciążliwe, do tego stopnia, że utrudniają kobiecie wykonywanie nawet codziennych prostych obowiązków ,zarówno domowych, jak i tych w pracy. Wiele pań musi ratować się przed bólem tabletkami, przy czym trzeba pamiętać, że w trakcie miesiączki nie powinno się brać leków zawierających aspirynę – powoduje ona nasilenie krwawienia.