Bezpieczeństwo danych

Co to znaczy, że boli brzuch?

Co to znaczy, że boli brzuch?Bolący brzuch – wszyscy to znamy, każdemu się przytrafia, jednym częściej, drugim rzadziej. Określenie to tak zdawałoby się oczywiste, tymczasem jest bardzo niejednoznaczne. Bo cóż to właściwie znaczy, że boli brzuch? Rodzaje dolegliwości i przyczyny bólu brzucha mogą być różne. Najczęściej pod tym określeniem kryje się skurcz mięśni brzucha wywołany może być przeróżnymi powodami.

Bóle menstruacyjne to nic innego, jak skurcze brzucha, a dokładniej dolnych jego partii- podbrzuszu i okolicy lędźwiowej. Często utrudniają one kobietom życie, szczególnie w pierwszych dniach okresu. Wiele kobiet musi ratować się przed nimi tabletkami, przy czym zwykłe leki przeciwbólowe nie zawsze pomagają, bardziej skuteczne są leki rozkurczowe.

Nasilenie krwawienia

Kobiety powinny też pamiętać, że w trakcie miesiączki nie powinny brać leków zawierających aspirynę – powoduje ona nasilenie krwawienia. Uporczywe, comiesięczne bóle powinny być wystarczającym powodem do odwiedzenia ginekologa. Podczas badania powinien on sprawdzić czy pacjentka nie cierpi na mięśniaki i stany zapalne dróg rodnych. Dolegliwością na którą skarży się wiele kobiet są wzdęcia, pod tym określeniem kryje się nagromadzenie się dużej ilości gazów jelitowych. O tej kłopotliwej dolegliwości ludzie zazwyczaj starają się nie mówić, polega ona na przesuwaniu się tej nadmiernej ilości gazów w przewodzie pokarmowym, wtedy możemy usłyszeć dziwne burczenie i bulgotanie w brzuchu, poza tym odczuwany też dyskomfort.

Niewłaściwa dieta

W aptekach i sklepach mamy całą gamę środków które leczyć mają wzdęcia, pytanie brzmi: skąd one się biorą? Mogą być skutkiem niewłaściwej diety, ale odpowiedzią na to pytanie może być również zespół jelita drażliwego. Jest to choroba, która dotyka obecnie około dwadzieścia procent ludzkości, jest zatem jedną z najczęstszych dolegliwości układu pokarmowego. Choroba ta polega na zaburzeniu funkcji jelit, diagnozowana jest wtedy, kiedy przez co najmniej dwanaście tygodni obserwujemy zmiany rytmu i konsystencji wypróżnień, z towarzyszącymi wzdęciami oraz uczuciem niepełnego wypróżnienia. Towarzyszyć tym wszystkim objawom może uciążliwy skurcz brzucha.