Piękna i gładka skóra

Uzasadniona troska o zdrowie dziecka

Uzasadniona troska o zdrowie dzieckaWielu rodziców tak ma, że pierwsze swoje dziecko obdarzają nadzwyczajną troską i opieką, a z każdym, nawet najmniejszym objawem jakiejkolwiek choroby udają się od razu do lekarza, aby ten wystawił fachową opinię na temat, czy dziecku grozi jakaś poważniejsza infekcja taka jak na przykład zapalenie przełyku lub zwykła grypa.

Już w ciąży trzeba bardzo dbać o nienarodzone dziecko i unikać takich schorzeń jak grypa w ciąży, ponieważ jest to bardzo niebezpieczne dla płodu i może wyrządzić mu wielką krzywdę tak samo jak wszystkie używki, do których można włączyć kawę, narkotyki, papierosy i alkohol. Zresztą jak okrutna mogłaby być kobieta, aby świadomie niszczyć zdrowie swojemu nienarodzonemu dziecku?

Dbanie o zdrowie w ciąży

Wystarczy kilka papierosów, aby uszkodzić płód co doprowadzi do niesprawności dziecka po narodzeniu. Ciąża to okres, kiedy szczególnie należy dbać o swoje zdrowie i unikać jakichkolwiek infekcji, zapalenie zatok w ciąży może być leczone tylko i wyłącznie lekami przepisanymi przez doktora, które będą bezpieczne dla dziecka. Nie można ryzykować jakiejkolwiek terapii przeprowadzanej na własną rękę. Z drugiej strony niestety czasami zbytnia nadopiekuńczość może mieć fatalne skutki w przyszłości. Gdy dziecko za młodu jest zbyt często leczone to organizm nie będzie miał czasu, aby wytworzyć własną barierę ochronną, która będzie odpierała ataki bakterii i wirusów w przyszłości. Tym samym może to narazić dziecko na częste kłopoty ze zdrowiem w przyszłości. Zablokowany nos u dziecka to jeszcze nie powód, aby podawać mu jakiekolwiek leki.

Oczyszczanie zatok

Katar z czasem sam ustąpi, a gdy zwalczy go sam organizm to będzie znaczyło, że uczy się on walczyć z infekcjami i nabywa swego rodzaju doświadczenie, które zaprocentuje w kolejnych latach. Jednak zapalenie zatok to już poważniejsze schorzenie i trzeba je wyleczyć używając środków farmakologicznych lub nawet wykonać zabieg zatoki oczyszczanie, który udrożni kanały i ułatwi oddychanie przez nos. Rodzice powinni znaleźć złoty środek pomiędzy nadmierną opieką, a lekceważeniem objawów chorób u dzieci.