Mieszkańcy miast są bardziej narażeni na choroby

Mieszkańcy miast są bardziej narażeni na choroby

Mieszkańcy miast są bardziej narażeni na chorobyJak dowodzą ostatnie badania to mieszkańcy wielkich społeczności w postaci wielotysięcznych miast są o wiele bardziej podatni na wszelkie choroby niż osoby zamieszkujące obszary wiejskie. Za taką sprawą rzeczy przemawia przede wszystkim to, iż w dużych aglomeracjach jest o wiele większe zagęszczenie ludzi niż w wioskach co znacznie ułatwia bakteriom i wirusom przechodzenie z zarażonego na zdrowego osobnika.

Ułatwia to w znacznym stopniu wybuch epidemii, którą trudno będzie okiełznać. Niektóre wirusy i bakterie potrafią się szybko przeobrażać uodporniając się na kolejne antybiotyki i krwotok z nosa przyczyny może mieć związane z nowymi szczepami bakterii, co spowoduje grzybica jamy ustnej. Nikt nie potrafi zgadnąć jaką postać będzie miała nowa choroba, dlatego szereg naukowców pracuje nad tym, jakie ewentualne choroby mogą spotkać ludzkość w najbliższym czasie.

Lepsze szpitale w miastach

Jedynym plusem przemawiającym za kilkutysięcznymi skupiskami ludzkimi jest to, iż dysponują oni lepszymi szpitalami i o wiele szerszą kadrą lekarską, która wyleczyć będzie mogła zarówno refluks żołądka jak i choroby jamy ustnej. W małych miejscowościach najczęściej jest jeden lekarz o wiedzy ogólnej i w razie cięższych chorób wypisać on tylko może skierowanie do specjalisty, do którego trzeba już się udać własnym samochodem, chyba że przypadek jest niecierpiący zwłoki i wzywana jest karetka z najbliższego szpitala.

Duże społeczeństwo

Oczywiście takie dolegliwości jak krwawienie nosa nie mają żadnego związku z miejscem zamieszkania, ponieważ to głównie zależy od genów i samego organizmu, który jest podatny na uszkodzenia naczynek krwionośnych lub nie. Niektórzy mieszkańcy wsi nie są do końca uświadomieni, jednak ten problem czasami dotyczy także ludzi z miasta, lecz ci mają więcej sposobności by dowiedzieć się nowinek medycznych. Mieszkając w dużych społecznościach łatwo zdobyć informacje na takie tematy jak: co na zgagę w ciąży lub jak leczyć żylaki. Możliwość łatwego kontaktu z wieloma ludźmi dobrze wpływa także na samopoczucie, gdyż lepiej się żyje, gdy można z kimś porozmawiać i spędzić miło czas.