Możliwości lokowania kapitału

Czy warto ufać znachorom

Czy warto ufać znachoromNie trudno znaleźć jest znachorów, którzy przekonują ludzi, że potrafią leczyć przekazując dobrą energię lub podając mieszanki ziołowe. Nie można ufać takim ludziom, gdyż metody przez nich stosowane nie były nigdy badane i nie wiadomo, czy nie pogorszą stanu zdrowia chorego.

Z poważnymi schorzeniami ludziom nawet nie powinno przejść przez myśl, aby odwiedzić znachorkę. Jednak ludzie cierpiąc na nieuleczalne choroby szukają właśnie ostatniej szansy ratunku u osób uznających się za specjalistów w dziedzinie medycyny, a nie posiadających na to żadnych papierów.

Kobiety w ciąży

Szczególnie kobiety w stanie błogosławionym nie powinny udawać się do takich „specjalistów” nawet z pytaniem co na katar w ciąży, gdyż znachor może nakazać zażywać środki groźne dla płodu. Leki na przeziębienie w ciąży muszą mieć ściśle określony skład, który nie zawiera żadnych składników mogących zaszkodzić jeszcze nienarodzonemu dziecku. Niektórzy znachorzy w swoim leczeniu posuwają się nawet do namawiania swoich pacjentów, aby porzucili terapię stosowaną w szpitalach, często zdarza się to u osób chorujących na nowotwór. Często rezygnują one z chemioterapii i leków przerzucając się na alternatywne środki lecznicze. Oczywiście może się zdarzyć, że przewlekłe zapalenie migdałków może zostać uleczone przez znachora, ale często ma tutaj swój udział efekt placebo, czyli wmówienie swojemu mózgowi, iż stosowane środki są skuteczne.

Efekt placebo

W ten sposób można wyleczyć różne choroby włączając w to zapalenie gardła oraz chore zatoki. Nie warto jednak ryzykować pogorszenia stanu swojego zdrowia i mimo wszystko konieczna jest wizyta u prawdziwego lekarza, który zdiagnozuje problem i wystawi fachową opinię, która pomoże szybko pokonać zapalenie zatok przynosowych oraz inne często spotykane choroby. Największą bezmyślnością jest leczyć katar w ciąży nieznanymi lekarstwami, których skład jest niewiadomy, żadna matka w ciąży nie powinna być tak bezmyślna, aby brać lekarstwa niewiadomego pochodzenia, ponieważ może skończyć się to tragicznie zarówno dla niej jak i dla płodu.